Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մտադիր չէ մեկնել Թուրքիա, որտեղ կայանալու է Թուրքիայի և Ռուսաստանի ֆուտբոլի հավաքականների ընկերական հանդիպումը: Այդ մասին օգոստոսի 29-ին լրագրողներին է հայտնել ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ոչ, կերկրպագենք հեռվից»,-ասել է Պեսկովը` պատասխանելով այն հարցին, թե մտադիր է արդյոք ՌԴ նախագահը ներկա գտնվել խաղին:
ՌԴ և Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականների ընկերական խաղը տեղի կունենա օգոստոսի 31-ին թուրքական Անթալիայում:
Թուրքական Dogan լրատվական գործակալությանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 31-ին կայցելի Թուրքիա՝ Անթալիա քաղաքում հետևելու երկու երկրների ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպմանը: Ըստ նույն աղբյուրի՝ ֆուտբոլային հանդիպումը Անթալիայում դիտելու է նաև Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը:
Թուրքական մամուլը ավելի վաղ հաղորդել էր, որ ընկերական խաղը կայանալու է 2018 թվականի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլին ընդառաջ՝ որպես ևս մեկ քայլ անցած տարվա նոյեմբերին թուրք-սիրիական սահմանին թուրքական զինված ուժերի կողմից ռուսական ռազմական օդանավի խոցումից հետո երկու երկրների միջև վատթարացած հարաբերությունները կարգավորելու ուղղությամբ:

29 Август 2016 - 12:33 AMT
Президент России Владимир Путин не собирается в Турцию на товарищеский матч турецкой и российских сборных по футболу. Об этом 29 августа сообщил журналистам пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков.
«Нет, будем болеть дистанционно», — сказал Песков, отвечая на вопрос, есть ли в планах президента очный просмотр матча.
Футболисты сборных России и Турции сыграют товарищеский матч 31 августа в турецком городе Анталья.
Ранее турецкие СМИ распространили информацию о том, что Владимир Путин 31 августа отправится в Турцию, чтобы посмотреть футбольный матч между национальными сборными двух стран. Сообщалось также, что на товарищеской встрече сборных вместе с Путиным будет присутствовать также президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
Эрдоган 9 августа прилетел в Санкт-Петербург, где проводел переговоры с президентом России. Встреча прошла в Стрельне, она стала первой после инцидента с уничтоженным Су-24 в ноябре 2015 года, вызвавшим кризис в отношениях двух стран. Последний раз Путин и Эрдоган встречались 16 ноября 2015 года в Анталье на полях саммита G20.