30 Օգոստոս 2016 - 09:03 AMT
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին պաշտպան Ռիո Ֆերդինանդն իր կարծիքն է հայտնել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի և 18-ամյա անգլիացի հարձակվող Մարկուս Ռեշֆորդի խաղի մասին, որոնք փոխարինման են դուրս եկել Անգլիայի առաջնության երրորդ փուլում «Հալ Սիթիի» դեմ` փոխելով խաղի ընթացքը:
«Ռեշֆորդի նման խաղացողը պետք է առաջին իսկ րոպեներից դուրս գա խաղադաշտ: Նա հիանալի օրինակ է երիտասարդ ֆուտբոլիստների համար: Ռեշֆորդն ու Մխիթարյանն ամենաակտիվն էին երկրորդ խաղակեսում և փոխեցին «Մանչեսթեր Յունայթեդի» խաղը»,-ասել է Անգլիայի հավաքականի նախկին անդամը, հայտնում է Newsday24-ը The People-ի վրա հղումով:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» օգոստոսի 27-ին հաղթել է «Հալ Սիթիի» հետ արտագնա խաղում 1:0 հաշվով: Հաղթական գոլը խփել է 18-ամյա Մարկուս Ռեշֆորդը, իսկ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը փոխարինման է դուրս եկել 60-րդ րոպեին: Պրեմիեր լիգայի առաջին 5 տուրում` «Բորնմուտի» (3:1) և «Սաութհեմփթոնի» (2:0) հետ խաղերում Մխիթարյանը փոխարինման էր դուրս եկել 75-րդ րոպեին:
Ընթերցեք նաև. Metro. Մխիթարյանը` Պրեմիեր լիգայի պատմության վրա ազդեցության հնարավորություն ունեցող խաղացողների ցանկում

Бывший защитник «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд поделился мнением об игре полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна и 18-летнего английского нападающего Маркуса Рэшфорда, которые вышли на замену в матче третьего тура чемпионата Англии против «Халл Сити», изменив игру манкунианцев.
«Такой игрок, как Рэшфорд должен выходить на поле с первых минут. Он отличный пример для молодых футболистов. Рэшфорд и Генрих Мхитарян были самыми активными во втором тайме и изменили игру «Манчестер Юнайтед», – сказал бывший футболист сборной Англии, передает Newsday24 со ссылкой на The People.
В рамках третьего тура чемпионата Англии «Манчестер Юнайтед» 27 августа одержал выездную победу над «Халл Сити» с минимальным счетом 1:0. Победный гол «Манчестер Юнайтед» в компенсированное время забил 18-летний английский нападающий Маркус Рэшфорд, а полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян вышел на замену на 60-й минуте.В матчах первых двух туров Премьер-лиги с «Борнмутом» (3:1) и «Саутгемптоном» (2:0) Мхитарян вышел на замену на 75-й минуте.