Սեպտեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 70 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 840 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 31-ի լույս սեպտեմբերի 1-ի գիշերը, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում, հակառակորդը հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 32 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 300 կրակոց:

В ночь на 2 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 70 раз.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 840 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, передает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативно-тактической обстановкой и прибегают к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
В ночь на 1 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 32 раза.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 300 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.
В ночь на 31 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушили режим прекращения огня 30 раз. ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 200 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.