ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դեռ չի որոշել, թե առաջադրելու է իր թեկնածությունը 2018-ի նախագահական ընտրություններին, թե ոչ: «Անշուշտ, կարծում եմ, որ ապագա նախագահը պետք է լինի բավականաչափ երիտասարդ, բայց և հասուն մարդ»,-ասել է Պուտինը:
2018-ին նախագահական ընտրություններին իր մասնկացության մասին Պուտինն ասել է. «Իմ թեկնածության վերաբերյալ դեռ որոշում չեմ կայացրել»:
«Պետք է անցնել այս խորհրդարանական ընտրություններով, տեսնել, թե ինչպիսին կլինեն արդյունքները: Եվ դրանից հետո էլ դեռ առջևում 2 տարի կլինի: Ուստի խոսել այդ մասին վաղաժամ է: Ժամանակակից արագ փոփոխվող աշխահում խոսելն այդ մասին ուղղակի վնասակար է»,-ասել է ՌԴ նախագահը:
Պուտինը վստահ է, որ այժմ իշխանությունների առջև նոր խնդիրներ են ծառացել` բարձրացնել մարդկանց կենսամակարդակը, զարգացնել էկոնոմիկան, սոցիալական ոլորտը, բարձրացնել երկրի պաշտպանունակությունը: «Այդ խնդիրներից կախված կտեսնենք, թե ով պետք է մասնակցի 2018-ի նախագահական ընտրություններին»,-ասել է Պուտինը, հայտնում է Newsru.com-ը Bloomberg-ի վրա հղումով:
2000թ. մարտի 26-ին Պուտինն ընտրվեց ՌԴ նախագահ: 2004-ին նա վերընտրվեց նախագահի պաշտոնում: 2008-ի մայիսի 8-ից զբաղեցրել է ՌԴ վարչապետի պաշտոնը, իսկ 2012-ին կրկին ընտրվել է ՌԴ նախագահ: Պաշտոնը ստանձնել է 2012-ի մայիսի 7-ին:

Президент России Владимир Путин пока не определился с тем, будет ли выставлять свою кандидатуру на выборах 2018 года.
«Конечно, исхожу из того, что будущий лидер должен быть достаточно молодым человеком, но зрелым», – заявил глава государства.
Об участии в президентских выборах 2018 года Путин сказал: «Я пока ничего для себя не решил».
«Нужно пройти эти (парламентские) выборы, посмотреть на результат. И даже после этого у нас впереди будет почти два года. Поэтому говорить об этом абсолютно преждевременно. Знаете, в современном, быстро меняющемся мире говорить об этом просто вредно», – поделился глава государства.
Путин уверен, что сейчас перед властью стоят иные задачи – повышение жизненного уровня людей, развитие экономики, социальной сферы, повышение обороноспособности страны.
«В зависимости от решения этих задач,будем потом смотреть, как организовать кампанию президентских выборов в 2018 году, и кто должен принять в ней участие», – пояснил российский лидер, передает Newsru.com со ссылкой на Bloomberg.
26-го марта 2000 года Путин был избран президентом Российской Федерации. В 2004-м году переизбран на второй срок.C 8-го мая 2008 года – стал председателем правительства России, а в2012-м году вновь был избран президентом РФ. Вступил в должность 7 мая 2012 года.