6 Սեպտեմբեր 2016 - 06:34 AMT
Սեպտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին՝ սեպտեմբերի 3-ին և 4-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:

6 Сентябрь 2016 - 06:49 AMT
В ночь с 5-го на 6-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 40 раз.
ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 600 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики соблюдали режим прекращения огня и продолжили уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи, сообщает МО НКР.
3 и 4 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня 110 раз.За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 1500 выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра, передает пресс-служба Минобороны НКР.