6 Սեպտեմբեր 2016 - 13:24 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս Յոահիմ Վացկեն կրկին անդրադարձել է ակումբից Հենրիխ Մխիթարյանի հեռանալուն: Նա նշել է, որ ակումբի ղեկավարությունը սխալվել է թիմի կիսապաշտպան Մխիթարյանի ապագայի հարցում:
Գերմանական ակումբում կարծում էին, որ Հայաստանի հավաքականի անդամը չի փոխի ակումբը: Սակայն Մխիթարյանն այնուամենայնիվ համալրեց «Մանչեսթեր Յունայթեդի» շարքերը, գրում է Championat.com-ը:
«Մխիթարյանի հետ զրույցներից մենք միշտ այն զգացողությունն ենք ունեցել, որ նա ոչ մի տեղ չի գնա: Հետադարձ հայացք ձգելով` պետք է ասեմ, որ մենք սխալվում էինք, կարծելով, որ Մխիթարյանը կմնա «Բորուսիայում»,-հայտարարել է Վացկեն:

6 Сентябрь 2016 - 12:34 AMT
Исполнительный директор дортмундской «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке вновь подчеркнул, что руководство клуба ошиблось в вопросе, связанном с будущим бывшего полузащитника команды Генриха Мхитаряна.
В немецком клубе считали, что футболист сборной Армении не сменит клубную прописку. Однако Мхитарян все же пополнил ряды «Манчестер Юнайтед», пишет Championat.com.
«В беседах с Мхитаряном у нас всегда было ясное ощущение, что он никуда не уйдет. Обозревая все это ретроспективно, должен сказать, что мы ошиблись, думая, что Мхитарян останется в «Боруссии», – заявил Ватцке.