Սեպտեմբերի 8-ին ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Ջեյմս Ուորլիքին (ԱՄՆ) և Պիեռ Անդրիոին (Ֆրանսիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին, ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում:
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող ակտուալ հարցեր` ներառյալ մայիսի 16-ին Վիեննայում և հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը: Անդրադարձ է կատարվել նաև ընթացիկ իրավիճակին հայ-ադրբեջանական սահմանին և շփման գծում, ասվում է հաղորդագրության մեջ:

8-го сентября в Москве министр иностранных дел России Лавров принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Попова (Россия), Уорлика (США) и Андриё (Франция), а также личного представителя Действующего председателя ОБСЕ по Нагорному Карабаху Каспршика.
На встрече были обсуждены актуальные вопросы нагорно-карабахского урегулирования, включая ход реализации договоренностей, достигнутых на саммитах по НКУ в Вене 16 мая. и Санкт-Петербурге 20 июня, а также текущая ситуация на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения, сообщает пресс-служба МИД РФ.