12 Սեպտեմբեր 2016 - 07:12 AMT
Սեպտեմբերի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 80 անգամ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այդ ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն` միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Սեպտեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 65 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ՊԲ հարավային և արևելյան ուղղությամբ, որտեղ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

12 Сентябрь 2016 - 08:26 AMT
В ночь на 12 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанский сил нарушил режим прекращения огня около 80 раз.
ВС Азербайджана за указанный период произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 1400 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно вести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
В ночь на 10 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 65 раз.ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 1500 выстрелов.
Наиболее интенсивному обстрелу подверглись позиции Армии обороны Карабаха в южном и восточном направлении, где азербайджанские ВС применили крупнокалиберный пулемет ДШК.