12 Սեպտեմբեր 2016 - 13:52 AMT
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպաններ Հենրիխ Մխիթարյանը և Ջեսսի Լինգարդը չեն մասնակցի անգլիական ակումբի մյուս կարևոր խաղին: Այդ մասին հայտարարել է ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն, հայտնում է Irish Mirror-ը:
Արձագանքելով «Մանչեսթեր Սիթիին» 1:2 հաշվով պարտվելու վերաբերյալ դիտարկմանը` Մոուրինյոն ասել է, որ հաջորդ խաղին թիմի որոշ անդամներ չեն մասնակցի:
Սակայն մարզիչը հավելել է, որ մտադիր չէ եզրահանգումներ անել այդ պարտությունից հետո, վճռական գործոնը հետագա որոշումների համար շարունակում է մնալ ֆուտբոլիստների խաղը: Միայն այդպես, ըստ Մոուրիյոյի, հնարավոր կլինի ճիշտ որոշումներ կայացնել:
Նա նշել է, որ խաղացողներից ոմանք, հատկապես նորեկները, այդ թվում Մխիթարյանն ու Լինգարդը, ապշել էին դերբիի մասշտաբներից:
«Այսպես ասենք. օրինակ, Մխիթարյանը, քանի մեծ խաղի է մասնակցել: Ջեսսին քանի անգամ է մասնակցել»,-ասել է Մորուրինյոն:
«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-«Մանչեսթեր Սիթի»հանդիպումը կայացել է սեպտեմբերի 10` ավարտվելով 1:2 հաշվով «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պարտությամբ:

Полузащитники «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян и Джесси Лингард не примут участия в следующем большом матче англиского клуба. Об этом заявил главный тренер «МЮ» Жозе Моуринью, передает Irish Mirror.
На поражение от «Манчестер Сити» (1–2) Моуринью отреагировал замечаниями о том, что в следующей игре некоторые игроки команды потеряют свои места.
Однако тренер отметил, что не собирается делать никаких выводов после этого поражения, решающим фактором для дальнейших решений остается то, как сыграют футболисты. Только так, по словам Моуринью, можно принять верные решения.
Он отметил, что некоторые из его игроков, особенно из новых, в том числе Мхитарян и Лингард, были поражены масштабами дерби.
«Давайте говорить так. Например Мхитарян — сколько больших матчей он сыграл? Малыш Джесси — сколько раз он играл в больших матчах?»- сказал Моуринью.
Матч «Манчестер Юнайтед» с «Манчестер Сити» состоялся 10 сентября и завершился поражением «Красных дьволов» со счетом 1–2.