Գերմանիայում բախվել են փախստականներն ու ազգայնամոլները: Բախումները տեղի են ունեցել Սաքսոնիայի դաշնային շրջանի Բաուտցեն քաղաքում սեպտեմբերի 14-ի երեկոյան: Մասնակցել է մոտ 80 տեղաբնակ, որոնք, ըստ ոստիկանության տվյալների, «աջակողմյան քաղաքական ուժերին» են հարում, և մոտ 20 փախստական` հիմնականում երիտասարդ տղամարդիկ: Բախման մասնակիցները վիրավորել են միմյանց, ֆիզիկական ուժ կիրառել, շշեր նետել միմյանց ուղղությամբ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Մոտ 100 ոստիկան փորձել է բաժանել թշնամիներին և խնդրել է նրանց հեռանալ հրապարակից: Այն ժամանակ փախստականները սկսել են շշեր ու փայտեր նետել իրավապահների ուղղությամբ: Քրեական ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել:
Նորեկների և տեղաբնակների միջև բախումներ Բաուտցենում բազմիցս են եղել: Սեպտեմբերի 13-ին նետված շշից վիրավորում էր ստացել քաղաքի 32-ամյա բնակիչը: Փետրվարին այնտեղ հրդեհ տեղի ունեցավ փախստականների համար ապաստարանում:

15 Сентябрь 2016 - 09:40 AMT
Около 100 человек приняли участие в столкновениях между беженцами и националистами на востоке Германии.
Столкновения произошли в городе Баутцен в федеральной земле Саксония 14-го сентября вечером, в них участвовали около 80 местных граждан, которые, по данным полиции, «принадлежат к правым политическим силам», и около 20 беженцев, в основном молодых мужчин. Стороны конфликта оскорбляли друг друга вербально, а также применяли физическую силу, кидались бутылками, передает РИА Новости.
Около 100 полицейских попытались разделить враждующих и попросили их покинуть городскую площадь. Тогда беженцы стали забрасывать правоохранителей бутылками и деревянными палками. Уголовная полиция ведет расследование по факту нарушения правопорядка и нанесения тяжких телесных повреждений.
Конфликты между приезжими и местными жителями происходили в Баутцене неоднократно. 13 сентября в городе брошенной бутылкой был ранен 32-летний житель. В феврале там произошел пожар в здании будущего приюта для беженцев, местные жители пытались препятствовать его тушению.