Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության ղեկավար Վիտալի Մուտկոն չի բացառել, որ հաջորդ խաղաշրջանում կչեղարկվի լեգիոներների քանակի սահմանափակումը, որոնք կարող են միաժամանակ լինել դաշտում, սակայն կսահմանափակվի օտարերկրացիների քանակն ակումբների հայտերում:
Այդ մասին Մուտկոն հայտարարել է Կազանում կայացած խորհրդակցության ժամանակ: Այժմ Ռուսաստանի ֆուտբոլային պրեմիեր լիգայում գործում է «6 լեգիոներ+5 ռուսաստանցի» սխեման:
«Չի բացառվում, որ հաջորդ խաղաշրջանում մենք կվերացնենք դաշտում լեգիոներների թվի սահմանափակումը, սակայն կպահպանենք այն հայտերում»,-ասել է Մուտկոն իր ելույթում, հայտնում է Rsport-ը:
Ավելի վաղ առաջարկվում էր է «10 լեգիոներ+15 ռուսաստանցի» սխեման, սակայն, այդ փոփոխությունը չընդունվեց: Այժմ Ռուսաստանում խաղում է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի 2 ֆուտբոլիստ`Էդգար Մանուչարյանը, որը հանդես է գալիս Եկատերինբուրգի «Ուրալի» կազմում, և Կառլեն Մկրտչյանը, որը խաղում է Մախաչկալայի «Անժիում»:

16 Сентябрь 2016 - 12:29 AMT
Глава Российского футбольного союза (РФС) Виталий Мутко не исключил, что со следующего сезона в российском футболе будет отменен лимит по числу легионеров, которые могут находиться одновременно на поле, но будет ограничение по иностранцам в заявках клубов.
Об этом Мутко заявил 16-го сентября на совещании в Казани. В настоящий момент в Российской футбольной премьер-лиге (РФПЛ) действует лимит по схеме «6 легионеров + 5 россиян на поле».
«Не исключено, что в следующем сезоне уберем лимит на поле, но оставим лимит в заявке», — сказал Мутко в ходе выступления, передает Rsport.
Ранее в РФПЛ предлагалось ввести лимит на заявку на сезон 10 легионеров + 15 россиян, однако это изменение принято не было.
В настоящеее время в РФПЛ играют два игрока сборной Армении – Эдгар Манучарян, выступающий за екатеринбургский «Урал» и Карлен Мкртчян, который играет в махачкалинском «Анжи».