17 Սեպտեմբեր 2016 - 10:25 AMT
Կատամարկան դարձել է 17-րդ նահանգը, որ միացել է 26.199 Ազգային օրենքին, ըստ որի ամեն տարվա ապրիլի 24-ը հիշատակվում է որպես «Մարդկանց միջև հարգանքի և հանդուրժողականության ցուցաբերման օր»՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության:
«Սա ցույց է տալիս Արգենտինայի իշխանությունների հետևողական մոտեցումը ժխտողականության դեմ պայքարում»,- հայտարարել է Բուենոս Այրեսի Հայ դատի գրասենյակի ղեկավար Նիկոլաս Սաբունցույանը՝ կարևորելով այս որոշումը:
Ազգային օրենք 26,199-ը ընդունվել է 2007թ. հունվարի 15-ին: Դրան արդեն իսկ միացել է Արգենտինայի 17 նահանգ, այդ թվում Բուենոս Այրեսը, Կորդոբան, Լա Պամպան և այլն:

17 Сентябрь 2016 - 11:26 AMT
Катамарка стала 17 провинцией, присоединившейся к Национальному закону 26.199, согласно которому 24 апреля каждого года в стране провозглашено «Днем терпимости и уважения к людям» в память о Геноциде армян.
«Это свидетельствует о последовательном подходе властей Аргентины к борьбе против политики отрицания»,- заявил руководитель офиса «Ай Дата» в Буэнос-Айресе Николас Сабунцуян, подчеркнув важность решения.
Национальный закон 26,199 был принят в Аргентине 15 января 2007 года. К нему присоединились уже 17 провинций Аргентины, в том числе Буэнос-Айрес, Кордоба, Ла-Пампа и прочие.