19 Սեպտեմբեր 2016 - 06:11 AMT
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 370 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 320 կրակոց:

В выходные дни (18-19-го сентября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 55 раз.
В указанные дни ВС Азербайджана из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 370 выстрелов, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают проводить уверенную защиту боевых постов.
В ночь на 17 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск нарушил режим прекращения огня 25 раз.ВС Азербайджан произвели в направлении армянских военнослужащих Карабаха около 320 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.