Սիրիական ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել Դամասկոսի արվարձանում:
Մարդու իրավունքների դիտարկման սիրիական կենտրոնը հայտնել է, որ ինքնաթիռը կարող էր կործանվել, եթե խոցվել է, չի բացառվում նաև անկումը տեխնիկական պատճառներով: Օդաչուի ճակատագրի մասին տվյալներ չկան:
Ահաբեկչական «Իսլամական պետությունը» հայտարարել է, որ ինքնաթիռը խոցել են իր գրոհայինները, հայտնում է Lenta.ru-ն Reuters-ի վրա հղումով:
Սեպտեմբերի 18-ին «Իսլամական պետության» գրոհայինները սիրիական ՌՕՈՒ ինքնաթիռ էին խոցել Դեր Զորի մատույցներում` երկրի արևելքում: Այդ մասին հայտնել էր ԻՊ-ին ենթակա Amaq գործակալությունը:

21 Сентябрь 2016 - 11:27 AMT
Сирийский центр мониторинга за соблюдением прав человека сообщает, что самолет мог быть сбит, но не исключено и падение из-за технических проблем. О судьбе пилота также пока нет данных.
Террористическая группировка «Исламское государство» (ИГ) заявила, что самолет был сбит ее боевиками, передает lenta.ru со ссылкой на Reuters.
18 сентября «Исламское государство» сбило самолет сирийских ВВС над городом Дэйр-эз-Зор на востоке страны. Об этом сообщило подконтрольное террористической группировке агентство Amaq.