22 Սեպտեմբեր 2016 - 06:17 AMT
Սեպտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը և սեպտեմբերի 21-ի տոնական օրը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 70 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց:
ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (36 կրակոց):
Սեպտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 200 կրակոց:

В ночь c 20-го на 21-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджайнских ВС нарушил режим прекращения огня более 70 раз.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских военнослужащих Карабаха около 700 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
На южном направлении Армии обороны азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный пулемет ДШК (36 выстрелов).
Передовые части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики сохраняют полный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.
В ночь с 19-го на 20-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 20 раз.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских военнослужащих Карабаха около 200 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.