24 Սեպտեմբեր 2016 - 09:50 AMT
Նյու Յորքում աշխատանքային այցով գտնվող արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 24-ին հանդիպել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտգործնախարար Ուալիդ Մուալլեմի հետ:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել սիրիական ճգնաժամի կարգավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող ջանքերի, այդ ուղղությամբ միջազգային նախաձեռնությունների վերաբերյալ, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Նալբանդյանը հույս է հայտնել, որ սիրիական ճգնաժամի հանգուցալուծման շուրջ վերջերս ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կհարգվեն և կիրականացվեն, ինչը ճանապարհ կհարթի ճգնաժամի խաղաղ կարգավորման համապարփակ բանակցությունների մեկնարկի համար:
Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ է ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանում։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Նալբանդյանն իր ելույթում անդրադարձել է ՀՀ անկախության 25-ամյակին, Բաքվի ապրիլյան ագրեսիային, Թուրքիայի կողմից Հայաստանի նկատմամբ իրականացվող միակողմանի ցամաքային շրջափակմանը և այլ թեմաներ:

24 Сентябрь 2016 - 09:40 AMT
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 23 сентября встретился с министром иностранных дел Сирии Валидом Муаллемом. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Стороны обменялись мнениями об усилиях по разрешению сирийского кризиса, международных усилиях в этом направлении.
Налбандян выразил надежду, что достигнутые соглашения о решении сирийского кризиса будут уважаться и воплощаться в жизнь, что откроет путь для начала всеобъемлющих переговоров по мирному урегулированию кризиса.
Ранее сообщалось, что и.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в одном из авторитетных политологических центров Нью-Йорка – Совете иностранных дел – встретился с передовыми американскими экспертами, гдепредставил приоритеты внешней политики и подходы Армении к региональным проблемам и путям их решений.