Հանգստյան օրերին` սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 10:40-ի սահմաններում ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997 թ. ծնված Սևակ Հովհաննեսի Խաչատրյանը:
Սեպտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց:

В выходные дни (25-26 сентября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 50 раз.
В указанный период ВС Азербайджана из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 600 выстрелов, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают осуществлять боевое дежурство.
25 сентября в районе 10:40 от выстрела ВС Азербайджана погиб военнослужащий Армии обороны Нагорного Карабаха. Погибший – Севак Ованнесович Хачатрян 1997 года рождения.
В Минобороны НКР отмечают, что инцидент произошёл на боевом пункте одной из воинских частей на восточном участке линии соприкосновения сил Карабаха и Азербайджана. Для выяснения обстоятельств случившегося ведётся следствие.
В ночь с 23-го на 24-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 20 раз.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха около 140 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.