Բաքվում կայանալիք ADEX-2016 ցուցահանդեսում «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» հոլդինգը կցուցադրի մարտական և քաղաքացիական ուղղաթիռների նորագույն մշակումներն ու սերիական մոդելները:
«Միջոցառման շրջանակում «Ռուսաստանի ուղղաթիռները» կցուցադրեն քաղաքացիական և ռազմական ուղղաթիռների շարք, ինչպես նաև կներկայացնեն իրենց նորագույն մշակումները: Հանդիսատեսը կկարողանա ծանոթանալ Մի-38 ուղղաթիռների մոդելներին, Մի-28ՆԷ, Կա-52 «Ալիգատոր» մոդելներներին»,-ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հոլդինգի մասնագետները մտադիր են բանակցել ուղղաթիռների ավանդական և պոտենցիալ պատվիրատուների հետ, ինչպես նաև մի շարք փաստաթղթեր ստորագրել, որոնք թույլ կտան զգալիորեն ընդլայնել գործակցությունը Ադրբեջանի գերատեսչությունների հետ:
Ռազմարդյունաբերության երկրորդ միջազգային ADEX-2016 ցուցահանդեսը տեղի կունենա Բաքվում սեպտեմբերի 27-30-ը: Այս տարի մասնակիցների թիվը հասնաում է 200-ի ավելի քան 30 երկրից:

Новейшие разработки и серийные модели боевых и гражданских вертолетов покажет холдинг «Вертолеты России» (госкорпорация «Ростех») на выставке ADEX-2016 в Баку.
«В рамках мероприятия «Вертолеты России» покажут актуальный модельный ряд гражданских и военных вертолетов, а также презентуют свои новейшие разработки. Зрители смогут ознакомиться с моделями вертолетов Ми-38 в транспортно-пассажирском исполнении, Ми-28НЭ, а также Ка-52 «Аллигатор», — говорится в сообщении компании, пишет РИА Новости.
В рамках выставки ADEX-2016 «Вертолеты России» также представят систему послепродажного обслуживания вертолетов, в рамках которой обеспечивается сервис машин на протяжении всего жизненного цикла.
Специалисты холдинга планируют провести переговоры с традиционными и потенциальными заказчиками вертолетной техники и сервисных услуг, а также подписать ряд документов, которые позволят значительно расширить сотрудничество с ведомствами Азербайджана.
Вторая международная азербайджанская международная оборонная выставка ADEX-2016 пройдет с 27 по 30 сентября, в этом году в ней участвуют более 200 компаний из более чем 30 стран.