Սեպտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին` սեպտեմբերի 24-ին և 25-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 600 կրակոց:
Սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 10:40-ի սահմաններում ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997 թ. ծնված Սևակ Հովհաննեսի Խաչատրյանը:

27 Сентябрь 2016 - 06:37 AMT
В ночь на 27 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 35 раз.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Передовые части Армии обороны НКР контролируют оперативно-тактическую ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство.
В выходные дни (25-26 сентября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 50 раз.В указанный период ВС Азербайджана из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 600 выстрелов.
25 сентября в районе 10:40 от выстрела ВС Азербайджана погиб военнослужащий Армии обороны Нагорного Карабаха. Погибший – Севак Ованнесович Хачатрян 1997 года рождения.В Минобороны НКР отмечают, что инцидент произошел на боевом пункте одной из воинских частей на восточном участке линии соприкосновения сил Карабаха и Азербайджана. Для выяснения обстоятельств случившегося ведётся следствие.