27 Սեպտեմբեր 2016 - 07:24 AMT
Ադրբեջանցի ակտիվիստ Ջամիլ Հաջիևը ձերբակալվել է, երբ բողոք է արտահայտել ընդդեմ Ադրբեջանի սահմանադրությունում փոփոխությունների վերաբերյալ հանրաքվեի անցկացման ժամանակ տեղի ունեցած կեղծիքների:
Հաջիևը բողոքել է Նասիմինի շրջանի 22-րդ ընտրատեղամասում 4-5 անձանց քվեարկության թույլտվության դեմ, որոնք նկատվել են մեկ այլ տեղամասում քվեարկելիս, Contact.az-ին հղումով գրում է Tert.am-ը:
Շտապ հրավիրված իրավապահ մարմինների աշխատակիցները Հաջիևին տարել են Նասիմինի ոստիկանական բաժանմունք:
Սեպտեմբերի 26-ին Ադրբեջանում տեղի ունեցավ սահմանադրության մեջ փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ հանրաքվեն, որտեղ ընտրողների 91,2%-ը կողմ է քվեարկել նախագահության ժամկետի երկարացմանը` 5-ից մինչև 7 տարի:

27 Сентябрь 2016 - 07:30 AMT
Азербайджанский молодежный активист Джамиль Гаджиев 26 сентября был задержан, когда выражал протест против фальсификации на референдуме по поправкам в Конституцию Азербайджана.
Это произошло на 22-ом избирательном участке 21-го Насиминского первого округа, передает Contact.az.
Гаджиев выражал протест против допуска к голосованию на 22-ом участке 4-5 лиц, которые были замечены в участии в референдуме на другом участке.
Спешно вызванные сотрудники правоохранительных органов увезли Гаджиева в 19-ое отделение Насиминского районного управления полиции.
После этого звонки на его мобильный телефон не доходили.
На состоявшемся 26 сентября в Азербайджане референдуме по внесению поправок в Конституцию страны 91,2% избирателей проголосовали за увеличение президентского срока в республике с 5 до 7 лет.На данный момент обработаны 2 669 448 бюллетеней, поступивших из 3950 участков.