27 Սեպտեմբեր 2016 - 11:26 AMT
«Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» ԲԸ-ն (MOEX:VERR) և ադրբեջանական Silk Way Helicopter Services ավիացիոն ձեռնարկությունն Ադրբեջանի տարածքում Մի-8/17 տիպի քաղաքացիական ուղղաթիռների նորոգման համատեղ ընկերություն կբացեն:
Համաձայնագիրն այդ մասին կողմերը ստորագրել են Բաքվում ընթացող ADEX-2016 ռազմատեխնիկայի ցուցահանդեսի շրջանակում, ասվում է «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ»-ի հաղորդագրության մեջ:
Բաքվում ընթացող ADEX-2016 ցուցահանդեսում «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» հոլդինգը ցուցադրում է մարտական և քաղաքացիական ուղղաթիռների նորագույն մշակումներն ու սերիական մոդելները:
«Ադրբեջանն ԱՊՀ-ում ռուսական ուղղաթիռներ շահագործող առանցքային երկրներից է: Հենց դրանով է պայմանավորված այդ երկրում սպասարկման կենտրոն բացելու մասին մեր որոշումը»,-ասել է «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» հոլդինգի գլխավոր տնօրենի հետվաճառքային սպասարկման գծով տեղակալ Իգոր Չեչիկովը:
Նշվում է, որ հետագայում ընկերությունը մտադիր է ընդլայնել Ադրբեջանում նորոգման կենտրոնի հնարավորությունները և վերանորոգել նաև ռուսական արտադրության ռազմական ուղղաթիռներ:
«Համապատասխան բանակցություններն արդեն ընթացքում են»,-ասել է Չեչիկովը, հայտնում է Ինտերֆաքսը:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» հոլդինգի մասնագետները մտադիր են բանակցել ուղղաթիռների ավանդական և պոտենցիալ պատվիրատուների հետ, ինչպես նաև մի շարք փաստաթղթեր ստորագրել, որոնք թույլ կտան զգալիորեն ընդլայնել գործակցությունը Ադրբեջանի գերատեսչությունների հետ:

27 Сентябрь 2016 - 09:28 AMT
АО «Вертолеты России» (MOEX:VERR) и азербайджанское авиапредприятие Silk Way Helicopter Services создадут на территории Азербайджана совместную компанию по ремонту гражданских вертолетов типа Ми-8/17.
Соглашение об этом стороны подписали на выставке ADEX-2016, открывшейся во вторник в Баку, говорится в сообщении «Вертолетов России».
«Азербайджан – один из ключевых эксплуатантов вертолетов российского производства на территории СНГ. Именно этим обстоятельством обусловлено наше решение об открытии сервисного центра в этой стране, – сообщил заместитель генерального директора холдинга «Вертолеты России» по послепродажному обслуживанию Игорь Чечиков.
Отмечается, что в дальнейшем компания планирует расширить возможности центра по ремонту вертолетов в Азербайджане и осуществлять ремонт военных вертолетов российского производства.
«Соответствующие переговоры уже идут», – сказал Чечиков, передает Интерфакс.
АО «Вертолеты России» – дочерняя компания ОПК «Оборонпром» (MOEX:OBPR) (входит в «Ростех»). Холдинг образован в 2007 году, он объединяет пять вертолетных заводов, два конструкторских бюро, предприятия по производству и обслуживанию комплектующих изделий и сервисная компания по послепродажному сопровождению продукции. Основные покупатели продукции холдинга – Минобороны, МВД, МЧС, российские и иностранные авиакомпании. В 2015 году объем поставок составил 212 вертолетов.