28 Սեպտեմբեր 2016 - 06:20 AMT
Սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 450 կրակոց: ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (40 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Սեպտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:

28 Сентябрь 2016 - 06:35 AMT
В ночь с 27-го на 28-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских нарушил режим прекращения огня около 40 раз.
ВС Азербайджана за указанный период из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха более 450 выстрелов.
В направлении боевых позиций Армии обороны НКР в восточном направлении линии соприкосновения, Азербайджан применил крупнокалиберный пулемет ДШК (40 выстрелов), сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям.
В ночь на 27 сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 35 раз.ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций Карабаха более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.