Սեպտեմբերի 28-ին Բելգիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հանդիպել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրեն Դիոգո Պինտոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համատեղ ծրագրերի և դրանց իրագործման հետ կապված մի շարք հարցեր, տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ-ն։
Այնուհետև ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Բելգիայի խորհրդարանի անդամ, ԵԽԽՎ պատգամավոր Պիետ դե Բրույնի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին, ապրիլի 2-5 Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ դեմ սանձազերծած լայնածավալ ռազմական ագրեսիային և դրա հետևանքներին։
Նույն օրը Միրզոյանը մասնակցել է Բելգիայում Հայաստանի դեսպանության կողմից Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։

Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 28 сентября в Бельгии провел встречу с директором организации «Европейские друзья Армении» Диого Пинто, сообщает пресс-служба МИД НКР.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся совместных проектов и их реализации.
Затем глава МИД НКР провел рабочий обед с членом Бельгийского парламента, депутатом ПАСЕ Пиетом де Бруйном, в ходе которого коснулись ситуации, сложившейся в процессе мирного урегулирования карабахского конфликта, развязанной Азербайджаном 2-5 апреля широкомасштабной военной агрессии против Карабаха и ее последствий.
Мирзоян также принял участие в мероприятии по случаю 25-летия независимости Армении, организованном посольством Армении в Бельгии.