1 Հոկտեմբեր 2016 - 06:21 AMT
Սեպտեմբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 700 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 450 կրակոց:

1 Октябрь 2016 - 06:33 AMT
В ночь с 30–го сентября на 1-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 20 раз.
ВС Азербайджана за указанный период из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха около 7000 выстрелов, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили крупнокалиберный пулемет ДШК (200 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики в основном соблюдали режим перемирия, продолжая уверенно нести боевое дежурство.
В ночь с 29-го на 30-е сентября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 25 раз.ВС Азербайджана за указанный период из огнестрельного разнокалиберного оружия произвели по армянским позициям Карабаха около 450 выстрелов.