Հալեպի հյուրանոցը, որտեղ բնակվում են արտասահմանցի լրագրողները, այդ թվում նաև ռուսական Առաջին հեռուստաալիքի, ենթարկվել է ականակոծման: Տուժածներ չկան:
Գրոհայինները կրակ են բացել Հալեպի հյուրանոցի ուղղությամբ, որտեղ տեղակայված են արտասահմանցի լրագրողները, այստեղ են գտնվում նաև միջազգային կազմակերպությունների, այդ թվում, ՄԱԿ ներկայացուցչությունը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշվում է, որ կրակն ականանետերից շարունակվել է մոտ կես ժամ: Ընդհանուր առմամբ գրոհայինները 6 ական են պայթեցրել, ականներից մեկը պայթել է հյուրանոցի տանիքում:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ գլխավորած կոալիցիայի ինքնաթիռները ռմբակոծել են Սելսեն գյուղը, որը Հալեպից 50 կմ հեռավորության վրա է գտնվում: Այդ մասին տեղաբնակների վրա հղումով հայտնել է սիրիական SANA գործակալությունը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Հալեպի Նոր Գյուղ հայաշատ թաղամասի ռմբակոծման հետևանքով երկու հայ է զոհվել, ևս մեկը վիրավորվել է:

6 Октябрь 2016 - 12:34 AMT
Гостиница в Алеппо, где живут зарубежные журналисты, в том числе корреспонденты Первого канала, подверглась минометному обстрелу. Пострадавших нет.
Журналисты оказались под огнем террористов в Сирии.Боевики открыли огонь по гостинице в Алеппо, где живут зарубежные корреспонденты, а также расположены представительства международных организаций, например, ООН, передает ТАСС.
Отмечается, что обстрел продолжался около получаса. Всего боевики выпустили по отелю и соседним жилым домам шесть мин. Одна из мин попала в крышу гостиничного комплекса.
Ранее сообщалось, что самолеты возглавляемой США коалиции нанесли бомбовый удар по деревне Сельсан, находящейся в 50 километрах к северу от Алеппо.