10 Հոկտեմբեր 2016 - 11:03 AMT
Բրիտանացի նախարարներին արգելել են կառավարության նիստերի ժամանակ Apple Watch կրել այն մտավախությունից ելնելով, որ ռուս հաքերները կարող են «կոտրել» դրանք:
Դևիդ Քեմերոնի կառավարության օրոք մի քանի նախարար կրել է Apple Watch: Թերեզա Մեյի կառավարությունում կարծում են, որ այդ գաջեթները կարող են օգտագործվել որպես գաղտնալսման սարք, հայտնում է ՌԲԿ-ն The Telegraph-ի վրա հղումով:
Նշվում է, որ նախկինում նույն պատճառով նախարարներին արգելվեց նիստերի ժամանակ օգտվել բջջային հեռախոսներից:
«Ռուսները փորձում են ամեն ինչ կոտրել»,-մեջբերում է պարբերականը աղբյուրներից մեկի խոսքերը:
Վաշինգտոնը մեղադրում է Ռուսաստանին Դեմոկրատական կուսակցության դեմ հաքերային հարձակումներին մեղսակից լինելու մեջ: Սեպտեմբերին Bloomberg-ին տված հարցազրույցում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հերքել էր Ռուսաստանի մեղսակցությունը ԱՄՆ դեմոկրատների դեմ հաքերային հարձակումներին:

10 Октябрь 2016 - 09:41 AMT
Британским министрам запретили носить часы Apple Watch во время заседаний правительства на фоне опасений, что они могут быть взломаны российскими хакерами.
При правительстве времен Дэвида Кэмерона несколько министров носили Apple Watch. В правительстве Терезы Мэй сочли, что такие гаджеты могут быть использованы злоумышленниками в качестве подслушивающих устройств, передает РБК со ссылкой на The Telegraph.
Отмечается, что ранее по этой же причине министрам запретили пользоваться во время заседаний мобильными телефонами.
«Русские пытаются взломать все», — приводит издание слова одного из своих источников.
Сообщения поступают на фоне обвинений Вашингтона в адрес России в причастности к кибератакам на Демократическую партию. В сентябре в интервью Bloomberg президент России Владимир Путин отверг причастность России к хакерским атакам на демократов в США.