3 զինծառայող է զոհվել Թուրքիայում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: Բանակին պատկանող տրանսպորտային միջոցը պայթել է ճանապարհի եզրին տեղադրված ականից երկրի հարավ-արևելքում` Դիարբեքիրը Մարդինին կապող մայրուղում: Այդ մասին հայտնել է NTV հեռուստաալիքը ռազմական աղբյուրների վրա հղումով:
Եվս մի քանի զինծառայող վիրավորվել է: Պայթյունի կազմակերպման մեջ իշխանությունները կասկածում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալներին, հայտնում է Haqqin.az-ը:
Թուրքական բանակի և ՔԱԿ գրոհայինների միջև վերսկսված հակամարտության հետևանքով վերջին տարում Թուրքիայի հարավ-արևելքում հարյուրավոր մարդիկ են զոհվել: Անկարան հրաժարվում է ցանկացած բանակցություններից ՔԱԿ հետ, քանի դեռ զինյալները վայր չեն դրել զենքը:

14 Октябрь 2016 - 11:13 AMT
Трое военнослужащих погибли при подрыве армейского транспорта на мине, установленной на обочине трассы между городами Диарбекир и Мардин на юго-востоке Турции. Об этом сообщает 14 сентября телеканал NTV со ссылкой на военные источники.
Еще несколько военных получили ранения. В организации взрыва подозреваются члены Рабочей партии Курдистана (РПК), считающейся в стране террористической, пишет Haqqin.az.
Конфликт Турции с РПК длится уже более 33 лет и унес жизни 40 тыс человек. После возобновления в Турции в июле 2015 года вооруженного конфликта с РПК в столкновениях с курдскими повстанцами погибли более 480 военных и полицейских. Генштаб Турции сообщил об уничтожении за этот период около 5 тысяч курдских повстанцев. Однако представители прокурдской Партии демократии народов утверждают, что в ходе антитеррористической операции погибли сотни мирных жителей.