15 Հոկտեմբեր 2016 - 06:16 AMT
Հոկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 420 կրակոց: Հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (60 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևել են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 470 կրակոց: Հարավարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:

15 Октябрь 2016 - 06:41 AMT
В ночь с 14-го на 15-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 20 раз.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 420 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки – «СВД» (60 выстрелов), сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики соблюдали режим перемирия, предпринимая необходимые меры для организации надежной обороны боевых позиций.
В ночь с 13-го на 14-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 30 раз.В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 470 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
В юго-восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также крупнокалиберные снайперские винтовки, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).