Անհայտ անձը պայթեցրել է իրեն Աբխազիայի պետական հեռուստատեսության համալիրի տարածքում: Այդ մասին հայտարարել է հանրապետության ներքին գործերի նախարար Ասլան Կոբախիան, հայտնում է «Sputnik-Աբխազիան»:
«Հեռուստատեսության տարածքում մարդ է իրեն պայթեցրել: Ակնհայտ երևում էր, որ նա ռումբ ունի: Հավանաբար նա միայնակ չի եղել: Օպերատիվ աշխատանք է տարվում: Աշխատում են Աբխազիայի բոլոր ուժային կառույցները»,-հայտարարել է Կոբախիան:
Պայթյունը որոտացել է տեղի ժամանակով 7:05-ին` Մոսկվայի ժամանակով 6:05-ին: Ոճրագործի ինքնությունը դեռ չի հաջողվել պարզել:
Աբխազիայի իշխանություններն ահաբեկչության փորձ են որակել պայթյունը: «Դա ահաբեկչության փորձ էր, ահաբեկչից բացի այլ մարդ չի տուժել»,-ասել է Աբխազիայի նախագահի աշխատակազմի ԶԼՄ-ների հետ գործակցության վարչության պետ Ալխաս Գագուլիան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:

17 Октябрь 2016 - 08:07 AMT
Неизвестный подорвался на территории комплекса Абхазской государственной телерадиокомпании 17 октября, сообщает агентство Sputnik-Абхазия со ссылкой на министра внутренних дел республики Аслана Кобахия.
«На территории телевидения подорвался человек. Явно было видно, что у него была бомба с поражающими элементами. Вероятно, что он не один был. Ведется оперативная работа. Работают все силовые структуры Абхазии», — заявил Кобахия.
Взрыв произошел приблизительно в 7:05 мск, смертник привел в действие бомбу, мощность которой составила около 200 граммов в тротиловом эквиваленте. Личность злоумышленника пока не установлена.
Власти Абхазии назвали взрыв попыткой теракта. Проводятся следственные действия. По факту случившегося возбуждено уголовное дело.