Հոկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 240 կրակոց:
Հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (21 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 360 կրակոց:
Հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (20 կրակոց):

В ночь с 17-го на 18-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 20 раз.
В указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 240 выстрелов.
На южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки – «СВД» (21 выстрел), сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабасхкой Республики продолжают владеть оперативно-тактической обстановкой и уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
В ночь с 16-го на 17-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 30 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 360 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.На северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки «Истиглал» (20 выстрелов), сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).