Հոկտեմբերի 20-ին հրապարակվել է ՖԻՖԱ-ի դասակարգման նոր աղյուսակը: Հայաստանի հավաքականը նահանջել է 13 տեղով և զբաղեցնում է 125-րդ հորիզոնականը` 270 միավորով:
Աղյուսակը գլխավորում է Արգենտինան (1621 միավոր), Գերմանիան երկրորդն է (1465), Բրազիլիան՝ երրորդը (1410):
122-րդ տեղում է Վրաստանի հավաքականը՝ 276 միավորով, ՀՀ ազգային հավաքականին զիջող երկրների շարքում են Տաջիկստանը` 140-րդ տեղ (227), Մոլդովան՝ 173-րդ (119):
Կարդացեք նաև՝ «Հայկական ֆուտբոլի սան է, ծանոթ է եվրոպական ֆուտբոլի նրբություններին». Մասնագետները՝ նոր մարզչի մասին

20 Октябрь 2016 - 13:53 AMT
Новый рейтинг ФИФА опубликован 20 октября. Сборная Армении по футболу опустилась на 13 позиций и заняла 125 место с 270 очками.
Рейтинг возглавляет Аргентина (1621), далее следует Германия (1465), на третьем месте Бразилия (1410).
На 122 месте сборная Грузии (276), сборные Таджикистана (227) и Молдавии (119) уступают армянской сборной, занимая 140 и 173 места, соответственно.
Армянская сборная потерпела поражение в 4 матчах подряд – в товарищеской встрече с чехами (0:3 ) и отборочных играх чемпионата мира 2018 года с датчанами (0:1), румынами (0:5) и поляками (1:2).