22 Հոկտեմբեր 2016 - 11:07 AMT
SOCAR ընկերությունը (Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերություն) 2016-ի հունվար-սեպտեմբերին արդյունահանել է 4 մլրդ 706,5 մլն խմ գազ, ինչը 8,8%-ով ցածր է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից:
2016-ի սեպտեմբերին ընկերությունն արդյունահանել է 481,8 մլն խմ գազ, հայտնում է «Ինտերֆաքս Ադրբեջանը»:
Ընդհանուր առմամբ Ադրբեջանի տարածքում 2016-ի հունվար-սեպտեմբերին արդյունահանումը կազմել է 22 մլրդ 288,8 մլն խմ գազ (աճը 3,4%), այդ թվում սեպտեմբերին` 2 մլրդ 311,9 մլն խմ:
2015-ին SOCAR-ն արդյունահանել է 6 մլրդ 871,4 մլն խմ գազ, իսկ ընդհանուր առմամբ Ադրբեջանում արդյունահանվել է 29 մլրդ 742,7 մլն խմ:
Ադրբեջանի կառավարությունը 2016-ին կանխատեսում է 29 մլրդ 345 մլն խմ գազի արդյունահանում:
SOCAR-ը 2016-ի հունվար-սեպտեմբերին արդյունահանել է 5 մլն 675,8 հազար տոննա նավթ, ինչը 8,7%-ով ցածր է 2015-ի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից:
2016-ի սեպտեմբերին ընկերությունն արդյունահանել է 618,6 հազար տոննա նավթ:
Ընդհանուր առմամբ, Ադրբեջանում 2016-ի հունվար-սեպտեմբերին նավթի արդյունահանումը կազմել է 31 մլն 304,4 հազար տոննա (անկումը 0,3%), այդ թվում սեպտեմբերին` 3 մլն 113,3 հազար տոննա:
2015-ին SOCAR-ն արդյունահանել է 8 մլն 160,5 հազար տոննա նավթ, իսկ ընդհանուր առմամբ Ադրբեջանում արդյունահանումը կազմել է 41 մլն 689 հազար տոննա:

22 Октябрь 2016 - 10:26 AMT
Компания SOCAR (Госнефтекомпания Азербайджана, ГНКАР) в январе-сентябре 2016 года добыла 4 млрд 706,5 млн кубометров газа, что на 8,8% ниже показателя аналогичного периода 2015 года.
В сентябре 2016 года компания добыла 481,8 млн кубометров газа, пишет агентство «Интерфакс-Азербайджан» в SOCAR.
В целом, по Азербайджану в январе-сентябре 2016 года добыча составила 22 млрд 288,8 млн кубометров газа (рост на 3,4%), в том числе в сентябре – 2 млрд 311,9 млн кубометров.
В 2015 году SOCAR добыла 6 млрд 871,4 млн кубометров газа, в целом по Азербайджану добыча составила 29 млрд 742,7 млн кубометров.
Правительство Азербайджана добычу газа в 2016 году прогнозирует на уровне 29 млрд 345 млн кубометров.
SOCAR в январе-сентябре 2016 года добыла 5 млн 675,8 тыс тонн нефти, что на 8,7% ниже показателя аналогичного периода 2015 года.
В сентябре 2016 года компанией добыто 618,6 тыс тонн нефти.
В целом, по Азербайджану в январе-сентябре 2016 года добыча нефти составила 31 млн 304,4 тыс тонн (спад на 0,3%), в том числе в сентябре – 3 млн 113,3 тыс тонн.
В 2015 году SOCAR добыла 8 млн 160,5 тыс тонн нефти, в целом по Азербайджану добыча составила 41 млн 689 тыс тонн.