26 Հոկտեմբեր 2016 - 06:12 AMT
Հոկտեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 15 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 240 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 250 կրակոց:

26 Октябрь 2016 - 06:36 AMT
В ночь с 25-го на 26-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 15 раз.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 240 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Передовые подразделения Армии обороны НКР оставались приверженными соблюдению режима перемирия, продолжа яуверенно нести боевое дежурство.
В ночь с 24-го на 25-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанскх ВС нарушил режим прекращения огня 25 раз.В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 250 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.