27 Հոկտեմբեր 2016 - 06:33 AMT
ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը` ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը հայտնել է սիրիական Իդլիբում 22 երեխայի և 6 ուսուցչի մահվան մասին: Այդ մասին ասվում է հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Էնթոնի Լեյքի հայտարարության մեջ, որը տեղակայված է կազմակերպության կայքում:
«Ըստ տեղեկությունների, երեխաներն ու ուսուցիչները զոհվել են Իդլիբում դպրոցի շենքի վրա հարձակման հետևանքով»,-նշել է Լեյքը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Իդլիբը գտնվում է Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում, Հալեպից 40 կմ հեռավորության վրա: 2015-ի մարտից քաղաքը վերահսկում են տարբեր իսլամիստական խմբավորումների գրոհայինները: 2011-ի մարտից շարունակվող քաղաքացիական պատերազմի հետևանքով Սիրիայում ավելի քան 220.000 մարդ է զոհվել:

27 Октябрь 2016 - 06:47 AMT
Детский фонд ООН (ЮНИСЕФ) сообщил о гибели 22 детей и шести учителей в сирийском городе Идлиб. Об этом говорится в заявлении исполнительного директора фонда Энтони Лэйка, размещенного на сайте организации.
«Двадцать два ребенка и шесть учителей, согласно полученным сведениям, были убиты сегодня, когда здание их школы было неоднократно атаковано в Идлибе, Сирия», — отметил Лэйк, передает РИА Новости.
Данных о том, в результате какой атаки погибли дети, в заявлении ЮНИСЕФ нет.
Идлиб расположен на северо-западе Сирии, в 40 километрах от Алеппо. С марта 2015 года город находится под контролем боевиков различных исламистских группировок.
Вооруженное противостояние продолжается в Сирии с марта 2011 года. По данным ООН, за это время погибли более 220 тысяч человек.