Եվրամիությունը Վրաստանին €30 մլն դրամաշնորհ կտրամադրի կառավարման համակարգի բարեփոխման համար: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին Թբիլիսիում կայացած կառավարության նիստում:
Ըստ վարչապետի, «հանրային կառավարման բարեփոխումը կառավարության բարեփոխման ծրագրի կարևոր ուղղություններից է և այդ ուղղությամբ Եվրամիության օգնությունը ողջունելի է»:
«Հարկ կլինի մեծ ջանքեր գործադրել ԵՄ հետ Վրաստանի ասոցացման համաձայնագրով նախատեսված պարտավորություններն ամբողջապես կատարելու համար: Դա հարկավոր է, որպեսզի Վրաստանն ունենա եվրոպական օրենսդրությունը հաշվի առնող կառավարում»,-ասել է Կվիրիկաշվիլին:
Եվրամիության կողմից Վրաստանին հատկացված դրամաշնորհի հատկացման մասին պայմանագրի մանրամասները կհրապարկվեն հոկտեմբերի 28-ին Վրաստանի վարչապետի և Վրաստանում ԵՄ ներկայացուցչության ղեկավար Յանոշ Հերմանի համատեղ մամուլի ասուլիսում:

27 Октябрь 2016 - 09:31 AMT
Евросоюз выделяет Грузии грант в размере €30 млн для реформирования «системы публичного управления». Об этом заявил премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили на прошедшем в Тбилиси заседании правительства.
По словам главы кабмина, «реформа публичного управления является одним из важных направлений правительственного плана реформ, и в этом направлении специальная помощь Евросоюза заслуживает приветствия».
«Это подчеркивает то, насколько важно формирование в Грузии управленческих институтов европейского типа», – заявил он, пишет ТАСС.
«Нам придется приложить большие усилия в этом направлении для полного выполнения обязательств, предусмотренных соглашением об Ассоциации Грузии с ЕС (подписано 27 июня 2014 года) для того, чтобы Грузия имела управление, учитывающее европейское законодательство, европейские регуляции и подключение каждого гражданина к процессу управления», – сказал Квирикашвили.
Детали соглашения о выделении Евросоюзом Грузии означенного гранта будут обнародованы 28 октября на совместном брифинге премьер-министра Квирикашвили и руководителя представительства ЕС в Грузии Яноша Хермана.