Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն հայտնել է, որ թիմի հարձակվող Ուեjն Ռունին չի հեռանա ակումբից, իսկ իրենց միջև տարաձայնություններ չկան, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Ավելի վաղ Sun-ը հայտնել էր, որ Մոուրինյոն խորհուրդ է տվել Ռունիին նոր ակումբ որոնել իր համար, եթե ուզում է մեկնարկային կազմում խաղալ:
«Լրագրողները պետք է պատմություններ հորինեն թերթերը վաճառելու համար, բայց մենք խնդիրներ չունենք: Ռունին կարևոր խաղացող է թիմի համար: Նա մտադիր չէ հեռանալ ակումբից, չէ որ մենք սիրում ենք նրան, իսկ նա սիրում է մեզ»,-ասսել է գլխավոր մարզիչը:
Վերջին չորս հանդիպումը Ռունին անցկացրել է պահեստայինների նստարանին:
Ավելի վաղ բրիտանական ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ հայտնվեցին այն մասին, որ Ռունիով հետաքրքրվում է ամերիկյան Գլխավոր ֆուտբոլային ակումբի «Պորթլենդ Թիմբերս» ակումբը: Իսկ չինական «Շանհայ ՍԻՊԳ-ն», որը գլխավորում է Անգլիայի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Սվեն Երան Էրիկսոնը, պատրաստ է եռամյա պայմանագիր առաջարկել Ռունիին տարեկան €34 մլն աշխատավարձով:

Главный тренер английского футбольного клуба «Манчестер Юнайтед» португалец Жозе Моуринью сообщил, что нападающий команды Уэйн Руни не покинет клуб, а между ними нет никаких разногласий, пишет ТАСС.
Ранее британская газета Sun сообщила, что Моуринью посоветовал форварду сменить команду, если он хочет играть в стартовом составе.
«Журналистам нужно придумывать истории, чтобы продавать газеты, но между нами нет никаких проблем. Руни является важным игроком команды. Он никуда не собирается уходить, ведь мы любим его, а он любит нас», – сказал главный тренер.
Руни оставался на скамейке запасных в четырех последних матчах чемпионата Англии по футболу.
Ранее в британских СМИ появилась информация об интересе к Руни со стороны клуба американской Главной футбольной лиги (МЛС) «Портленд Тимберс». Также сообщалось, что китайский клуб «Шанхай СИПГ», который возглавляет бывший главный тренер сборной Англии Свен-Еран Эрикссон, готов предложить Руни трехлетний контракт с ежегодной зарплатой в €34 млн.