31 Հոկտեմբեր 2016 - 06:17 AMT
Հանգստյան օրերին` հոկտեմբերի 29-ին և 30-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2300 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ` չեզոք գոտում, դիտարկվել են ականազերծում կատարող ադրբեջանական մի խումբ զինծառայողներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդը հետ է շպրտվել: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 32 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացրել է ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:

31 Октябрь 2016 - 06:31 AMT
В выходные дни (30 – 31 октября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 100 раз.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 2300 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Отмечается, что на северном направлении, в нейтральной полосе, была замечена группа азербайджанских военнослужащих, проводящих разминирование.
В результате ответных действий передовых подразделений Армии обороны НКР противник был отброшен. Подразделения Армии обороны продолжают осуществлять контроль на передовой и уверенно нести боевое дежурство.
В ночь с 28-го на 29-е октября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 32 раз. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Сенор Асратян, передает Panorama.am. В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 300 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия.