Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 31-ին մայրաքաղաք Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի սպաների և զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների համար կառուցվելիք նոր բազմահարկ բնակելի շենքի հիմնարկեքի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել բարերար Վիտալի Գրիգորյանցին նախաձեռնության իրականացմանն աջակցելու համար` նշելով նման ծրագրերի պահանջվածությունն ու կարեւորությունը:
Արարողությանը մասնակցում էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Ավելի վաղ նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է բարերար Վիտալի Գրիգորյանցին: Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ բարձր գնահատելով նրա հայրենանվեր գործունեությունը:

Президент Нагорно-Карабахской Республики (Арцах – ред.) Бако Саакян 31 октября принял участие в торжественной церемонии закладки в Степанакерте нового многоэтажного дома для семей офицеров Армии обороны и погибших воинов-освободителей.
Глава государства выразил признательность благотворителю Виталию Григорянцу за содействие осуществлению данного проекта, отметив востребованность и важность подобных программ.
В церемонии приняли участие премьер-министр Араик Арутюнян и другие должностные лица.
Ранее президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел встречу с Виталием Григорянцем. Они обсудили вопросы, касающиеся реализации различных программ в Арцахе.