2 Նոյեմբեր 2016 - 06:09 AMT
Նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 560 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային (ՁՀՆ-7 /5 արկ/) և ենթափողային (ԵՆ-25 /3 արկ/) տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 840 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՌՊԳ-7 /3 արկ/):

2 Ноябрь 2016 - 07:02 AMT
В ночь с 1-го на 2-е ноября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 40 раз.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 560 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В северном направлении линии соприкосновения, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также гранатомет РПГ-7 (5 снарядов) и подствольный гранатомет ГП-25 (3 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном соблюдали режим перемирия, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.
В ночь с 31-го октября на 1-е ноября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 55 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций Карабаха более 840 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. В северном направлении линии соприкосновения, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также гранатомет РПГ-7 (3 снаряда).