Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պետք է ավելին անի «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գրոհային գծում իր տեղն ունենալու համար: Այդ մասին հայտարարել է թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի 4-րդ տուրում «Ֆեներբախչեի» հետ (1:2) հանդիպումից հետո:
Պատասխանելով Մխիթարյանի մասին կոնկրետ հարցին խաղից հետո տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում` Մոուրինյոն ասել է. «Նա պետք է ավելին անի, ահա այսքանը: Այս ակումբում մենք մեծ սպասելիքներ ունենք, այդ դիրքերում խաղացողները շատ են և նա պետք է Մատայից, Լինգարդից, Մարսիալից լավ խաղա` նա պետք է նրանցից լավ խաղա, ահա և վերջ»:
«Յուրաքանչյուր մարզիչ ուզում է, որ խաղը հաղթանակով ավարտվի, ցանկացած մարզիչ ուզում է այն խաղացողներին ընդգրկել, որոնք, իր կարծիքով, ավելին կարող են անել թիմի համար և ես բացառություն չեմ»,-մեջբերում է Մոուրինյոին ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Յունայթեդի» կազմում Մխիթարյանը մասնակցել է ընդամենը 5 խաղի` ընդհանուր առմամբ դաշտում անցկացնելով 104 րոպե:
«Ֆեներբախչեի» դեմ խաղում Մխիթարյանը խաղի վերջին կես ժամում փոխարինել է Մարկուս Ռեշֆորդին: Նա առաջին անգամ դուրս եկավ խաղադաշտ «Սիթիի» դեմ սեպտեմբերյան դերբիից հետո:
2:1 հաշվով պարտություն կրելուց հետո «Մանչեսթեր Յունայթեդը» Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի ավարտից երկու տուր առաջ կմնա խմբի երրորդ հորիզոնականում:

4 Ноябрь 2016 - 07:42 AMT
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян должен делать больше, чтобы получить свое место в атакующей линии «Манчестер Юнайтед». Об этом заявил после матча четвертого тура группового этапа Лиги Европы с «Фенербахче» (1:2) главный тренер МЮ Жозе Моуринью.
Отвечая на конкретный вопрос о Мхитаряне на послематчевой пресс-конференции Моуринью сказал: «Он должен делать больше, вот и все. В этом клубе у нас большие ожидания, много игроков на эти позиции и он должен играть лучше, чем Мата, Лингард, Марсиаль – он должен играть лучше чем они, вот и все».
«Каждый тренер хочет выигрывать матчи, любой тренер в мире хочет задействовать тех игроков, которые, по его мнению, могут больше помочь команде, и я не исключение»,- цитирует Моуринью официальный сайт клуба.
В составе «Юнайтед» Мхитарян после перехода из дортмундской «Боруссии» в июле принял участие всего в пяти матчах, наиграв в них лишь 104 минуты. Это его шестое появление на поле.
Мхитарян заменил Маркуса Рэшфорда в последние полчаса в матче против «Фенербахче», и это было его первое появление на поле с сентябрьского дерби против «Сити».
В результате поражения со счетом 2-1 «Манчестер Юнайтед» останется на третьем месте в группе за два тура до финиша группового Лиги Европы.