«Լոկոմոտիվի» մարզիչ Սարգիս Հովհաննիսյանը կարող է մոսկովյան ակումբի համար անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդում» խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանի պես ֆուտբոլիստի գտնել Հայաստանի հավաքականում: Այդ մասին լրագրողներին է ասել մոսկովյան ակումբի գլխավոր մարզիչ Յուրի Սյոմինը:
«Դա լավ է և կարևոր, որ նա կլինի ազգային հավաքականում, կտեսնի իր խաղացողներին, մրցակցին: Հնարավոր է, մեզ ինչ-որ մեկին խորհուրդ տա: Ինչո՞ւ ոչ: Գուցե Հենրիխ Մխիթարյանի նման մեկին»,-ասել է Սյոմինը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 21:00-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Չեռնոգորիա հանդիպումը: Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հրապարակել է այն ֆուտբոլիստների անունները, որոնք ստացել են նախապատրաստական հավաքին մասնակցելու հրավեր:

Тренер «Локомотива» Саркис Оганесян может присмотреть для московского клуба в сборной Армении такого футболиста, как полузащитник английского «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян. Об этом журналистам сообщил главный тренер московского клуба Юрий Семин.
Ранее стало известно, что Оганесян приглашен работать в национальную сборную Армении.
«Это хорошо и важно, что он будет находиться в национальной сборной, видеть своих игроков, соперника. Возможно, порекомендует какого-то игрока. Почему бы нет? Такого как (Генрих) Мхитарян, возможно», – сказал Семин, передает ТАСС.
3 ноября главный тренер сборной Армении Артур Петросян опубликовал состав команды на отборочный матч чемпионата мира 2018-го года против Черногории.
Матч сборной Армении с Черногорией состоится 11-го ноября в 21:00 на «Республиканском стадионе» в Ереване.