8 Նոյեմբեր 2016 - 07:32 AMT
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը հաղթել է ընտրությունների առաջին քվեարկությունում, որն անցել է կեսգիշերին Դիքսվիլ-Նոտչ քաղաքում:
Դիքսվիլ-Նոտչը հայտնի է հիմնականում նրանով, որ առաջինն է քվեարկում ԱՄՆ-ում` և պրայմերիզի ժամանակ, և հիմնական ընտրություններում:
Ինչպես հայտնում է CNN-ը, Քլինթոնը ստացել է 4 քվե, հանրապետականների թեկնածու Դոնալդ Թրամթը` 2, Հերի Ջոնսոնը` 1: Եվս մեկ քվեաթերթիկի վրա ընտրողը գրել է Միթ Ռոմնիի անունը, որը նախագահության թեկնածու է եղել 2012-ի ընտրություններում, գրում է «Վեդոմոստին»:

8 Ноябрь 2016 - 06:57 AMT
Кандидат в президенты США от демократической партии Хиллари Клинтон выиграла первые выборы в день голосования, которые прошли в полночь в городе Диксвилл-Нотч (Нью-Гэмпшир).
Диксвилл-Нотч известна, главным образом, тем, что голосует первой в США — и на праймериз, и на основных выборах.
Как сообщает CNN, она получила четыре голоса, кандидат от республиканцев Дональд Трамп – два, кандидат от либертарианцев Гэри Джонсон – один. Еще на одном бюллетене избиратель написал имя Митта Ромни – кандидата в президенты от республиканцев на выборах 2012 г, пишет «Ведомости».