Արթուր Պետրոսյանը շատ բան կարող է տալ Հայաստանի հավաքականին: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան և ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ հրավիրված մամուլի ասուլիսում:
«Արթուր Պետրոսյանը մանկուց օրինակ է եղել իմ համար: Նա լավագույններից մեկն էր, եթե ոչ լավագույն ֆուտբոլիստը: Տպավորված եմ նրա աշխատանքով, նա լավ է հասկանում ֆուտբոլից և ինձ համար պատիվ է աշխատել այդպիսի մասնագետի հետ»,-ասել է Մխիթարյանը:
Նոյեմբերի 3-ին Արթուր Պետրոսյանը պաշտոնապես ներկայացվեց որպես Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ:
«Նա շատ բան կարող է տալ մեր թիմին»,-ասել է Մխիթարյանը:
Խոսելով Չեռնոգորիայի հետ առաջիկա խաղի մասին` Մխիթարյանն ասել է, որ ամեն ինչ կանի հավաքականին օգտակար լինելու համար, չնայած փոքր խաղային պրակտիկային «Մանչեսթեր Յունայթեդում»:
2018-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի խաղը Հայաստանի և Չեռնոգորիայի միջև տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին Երևանի ժամանակով 21:00-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում: «Գլխավորը ցանկությունն է, ոչ թե մարզավիճակը: Եթե կա ցանկություն, մյուս հարցերը հետին պլան են մղվում»,-ասել է ֆուտբոլիստը:
Նոյեմբերի 9-ին Մխիթարյանը պաշտոնապես դարձավ Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան: Նա նշել է, որ իր համար շատ կարևոր է այդ կազմակերպությանն աջակցելն ու բարի դեսպան դառնալը: «Ծանր է արձանագրել, որ ոչ բոլոր երեխաները դպրոցում սովորելու և կրթություն ստանալու հնարավորություն ունեն: Բոլոր երեխաները պետք է իրավունք ունենան որպես անձ կայանալու: Ես պատրաստ եմ իմ բոլոր հնարավորություններն օգտագործել, օգնելով ՅՈւՆԻՍԵՖ-ին, աջակցելով Հայաստանում ամենախոցելի խմբերին, հատկապես, նպաստելով երեխաների կրթության իրավունքի իրացմանը»,-ասել է Մխիթարյանը:

Артур Петросян может дать очень многое нашей сборной. Об этом заявил полузащитник и капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян в ходе пресс-конференции по случаю назначения послом доброй воли ЮНИСЕФ в Армении.
«Артур Петросян (тренер сборной Армении – ред.) с детства был для меня примером. Он был для меня одним из лучших, если не лучшим футболистом. Впечатлен его работой, он хорошо понимает футбол и для меня честь работать с таким специалистом», – сказал Мхитарян.
Артур Петросян 3 ноября был официально представлен в качестве главного тренера Национальной сборной Армении по футболу.
«Он очень многое может дать нашей команде», – добавил капитан сборной Армении.
Говоря о предстоящем матче со сборной Черногории в рамках отборочного цикла чемпионата мира 2018 года, Мхитарян отметил, что сделает все, чтобы быть полезным сборной, несмотря на недостаточную игровую практику в «Манчестер Юнайтед».
Матч отборочного турнира чемпионата мира 2018 года между сборными Армении и Черногории пройдет 11 ноября в 21:00 (по ереванскому времени) на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саркисяна в Ереване.
«Главное желание, а не спортивная форма. Если есть желание, то остальные вопросы уходят на другой план», – сказал армянский футболист.
9-го ноября в зале заседаний Академии футбола Армении Мхитарян официально стал послом доброй воли ЮНИСЕФ в Армении. В свою очередь, Мхитарян подчеркнул, что для него очень важно – назначение послом доброй воли ЮНИСЕФ и поддержка этой организации. «Тяжело констатировать, что не все дети имеют возможность учиться в школе и получать образование. У всех детей должно быть право реализоваться как личность. Я готов задействовать свои возможности, помогая ЮНИСЕФ, поддерживая в Армении особо уязвимые группы, особенно, права детей на образование»,- сказал Мхитарян.