11 Նոյեմբեր 2016 - 09:37 AMT
Ինչպես անցած գիշերվա ընթացքում, այնպես էլ նոյեմբերի 11-ի առավոտից շփման գծի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինուժը շարունակում է իրականացնել սադրիչ գործողություններ:
ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մասնավորապես` ժամը 12:15-ից սկսած, հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծում է առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ և Յարըմջա) ուղղությամբ տեղակայված պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերը: Հատկապես ինտենսիվ արկակոծության են ենթարկվում Յարըմջա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերը:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկում են պատասխան գործողություններ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ սահմանային լարվածության աճի ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:
Նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ շփման գծի հյուսիսային (Վերին Չայլու) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ (4 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):

11 Ноябрь 2016 - 09:45 AMT
С утра 11-го ноября, на некоторых участках линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана продолжают предпринимать провокационные действия. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Отмечается, что начиная с 12:15 11-го ноября, ВС Азербайджана из 60 мм и 82 мм минометов обстреливают боевые позиции Армии обороны, дислоцированные в северо-восточном направлении линии соприкосновения (Талыш и Ярымджа).
Особенно интенсивному обстрелу подвергаются боевые опорные пункты, дислоцированные в направлении села Ярымджа.
Передовые подразделения Армии обороны НКР предпринимают ответные действия для подавления наступательной активности противника. Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за рост напряженности на границе ложится на азербайджанскую сторону.
В ночь с 10-го на 11-е ноября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 85 раз. В указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 1100 выстрелов. В северном направлении линии соприкосновения (Верхний Чайлу) ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (4 снаряда) и 60-миллиметровый миномет (1 снаряд), сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).