Սիրիայի կառավարական զորքերն աշխարհազորայինների հետ համատեղ ազատագրել են հոկտեմբերին ահաբեկիչների կողմից գրավված Ալ Ասադ թաղամասը Հալեպի արևմուտքում: Այդ մասին հայտնել է շիաների «Հեզբոլլահ» շարժման աղբյուրը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Բանակն ու աշխարհազորայինները դուրս են մղել ահաբեկիչներին Ալ Ասադ թաղամասից: Գործողությունը դեռ շարունակվում է, հնարավոր է, գրոհայինները նահանջելիս հասցրել են ականապատել տների կամ փողոցների մի մասը»,-ասել է նա:
Հալեպի աշխարհազորում հայտնել են, որ մարտերը շարունակվում են թաղամասի արվարձաններում: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ սիրիական բանակը, «Հեզբոլլահի» մարտիկները և կամավորական ջոկատները դուրս են մղել ահաբեկիչներին Մինյան գյուղից Ալ Ասադ թաղամասի հարևանությամբ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Հալեպի բնակիչները վերադառնում են ազատագրված շրջաններ: Ավելի քան 100 ընտանիք է վերադարձել Բենի Զեյդ թաղամասը:

12 Ноябрь 2016 - 09:37 AMT
Правительственные войска Сирии совместно с отрядами народного ополчения вернули контроль над захваченным в конце октября кварталом Аль-Асад на западе Алеппо. Об этом сообщил источник приближенный к шиитскому движению «Хезболла», передает РИА Новости.
«Армия и ополченцы выбили террористов из квартала Аль-Асад. Зачистка пока продолжается, возможно, боевики при отступлении успели заминировать часть домов или улиц»,— сказал он.
В национальном ополчении Алеппо сообщили, что бои продолжаются на окраине квартала. Ранее стало известно, что сирийская армия, бойцы «Хезболла» и отряды национального ополчения выбили террористов из деревне Миньян по соседству с кварталом Аль-Асад.
Ранее в Алеппо прибыли российские военные эксперты для взятия проб в районе применения боевиками химического оружия. По данным Минобороны России, исламисты использовали его с целью прорыва обороны сирийской армии. Добровольно покидать город по установленным гуманитарным коридорам они по-прежнему не намерены.