Յեսպեր Բլումկվիսթը, որը նախկինում հանդես էր գալիս «կարմիր սատանաների» կազմում, համարում է, որ մոտ ապագայում Հենրիխ Մխիթարյանը ոչ թե զուտ մեկնարկային կազմի խաղացող կդառնա «Մանչեսթեր Յունայթեդում», այլ նաև Անգլիայի պրեմիեր լիգայի (ԱՊԼ) աստղ կդառնա:
«Նախկին կիսապաշտպան Բլումկվիսթը վաղուց է դրական գնահատում Մխիթարյանին, սակայն այժմ, երբ հայ ֆուտբոլիստը չարդարացրեց Ժոզե Մոուրինյոյի սպասելիքները, Յեսփերը որոշել է սատարել Հենրիխին»,-գրում է Futbik.com-ը:
«Մոուրինյոն շատ բարդ անձնավորություն է: Եթե մոտեցում չես գտնում նրա բնավորությանը, կարող ես մոռանալ մեկնարկային կազմում տեղ ունենալու մասին: Հավանաբար, այդ պահի դրությամբ Հենրիխն ԱՊԼ ուժեղագույն գրոհող կիսապաշտպաններից է, ուղղակի հնարավորություն չունի դա ապացուցելու:
«Մխիթարյանը գերազանց է ընկալում խաղը: Կարծում եմ, նա կկարողանա հեղինակություն վաստակել Մոուրինյոյի աչքում և այնպես կխաղա, որ իր մասին ավելի շատ կխոսեն, քան Իբրահիմովիչի»,-ասել է Բլումկվիսթը:
Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնվել է ԱՊԼ-ում մեկնարկը ձախողած ֆուտբոլիստների ցանկում ըստ հեղինակավոր Goal.com-ի: ԱՊԼ 11 տուրի արդյունքում Մխիթարյանը մասնակցել է 4 խաղի, դուրս գալով դաշտ միայն մեկ խաղի մեկնարկային կազմում: Գոլերի ու գոլային փոխանցումների հեղինակ չի դարձել:

16 Ноябрь 2016 - 08:21 AMT
Йеспер Блумквист, ранее выступающий за «красных дьяволов», считает, что в скором будущем Генрих Мхитарян станет не просто игроком стартового состава «МЮ», но и звездой АПЛ.
«Бывший шведский полузащитник Йеспер Блумквист давно лестно отзывается о Генрихе Мхитаряне, но теперь, когда армянский футболист не оправдал ожиданий Жозе Моуринью, Йеспер решил поддержать Генриха», передает Futbik.com.
«Жозе Моуринью – очень непростой человек. Если ты не сошёлся с ним в характере, то можно забыть о месте в стартовом составе. Очевидно, что на данный момент Генрих является одним из сильнейших атакующих полузащитников в АПЛ, просто у него нет возможности доказать это.
Мхитарян отлично читает игру. Думаю, что он сумеет завоевать авторитет Моуринью и заиграет так, что о нём будут говорить не меньше, чем об Ибрагимовиче», — заявил Блумквист.
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян попал в десятку футболистов, проваливших начало Английской Премьер-лиги по версии авторитетного издания Goal.com. По итогам 11 туров АПЛ Мхитарян принял участие в четырех матчах, выйдя на поле в основном составе лишь в одном из них. Голами и голевыми передачами не отметился.