Ահաբեկիչները հրթիռակոծել են Հալեպի արևմտյան մասը` բնակելի թաղամասը: Հրթիռակոծության հետևանքով 3 մարդ է զոհվել, այդ թվում 2 երեխա, ևս 11-ը վիրավորվել է, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին սիրիական ՍԱՆԱ գործակալության վրա հղումով:
Վերջին ամիսներին իրավիճակը Հալեպում չափազանց սրված է, քաղաքում և արվարձաններում ծանր մարտեր են ընթանում:
Ըստ նրա, ահաբեկիչների գրոհին է ենթարկվել Էլ Մուհաֆազա շրջանը, որը գտնվում է քաղաքի արևմտյան հատվածում: Լրացուցիչ մանրամասներ միջադեպի վերաբերյալ դեռ հայտնի չեն:
Ահաբեկչական խմբավորումները, որոնք հարում են «Ջեբհաթ ան Նուսրային»` «Հարաքեթ Նուր էդ Դինն» ու «Ահրար աշ Շամը», հազարավոր խաղաղ բնակիչների պատանդ են պահում քաղաքի արևելյան թաղամասերում և թույլ չեն տալիս հեռանալ քաղաքից հումանիտար միջանցքներով:

18 Ноябрь 2016 - 13:39 AMT
3 человека, в том числе 2 ребенка погибли, еще 11 получили ранения в результате ракетного обстрела, которому боевики подвергли жилой квартал в Алеппо, передает РИА Новости со ссылкой на агентство САНА.
В последние месяцы ситуация в сирийском Алеппо чрезвычайно обострилась, в городе и окрестностях идут тяжелые бои.
По данным агентства, атаке террористов подвергся район Эль-Мухафаза, расположенный в западной части города. Дополнительных подробностей о данном инциденте агентство пока не приводит.
Террористические группировки, относящиеся к «Джебхат Ан-Нусре» («Харакет Нур-эд-Дин Аз-Зинки» и «Ахрар Аш-Шам»), удерживают тысячи мирных граждан в восточных кварталах города и пресекают любые их попытки уйти через обозначенные армией гумкоридоры.