21 Նոյեմբեր 2016 - 12:52 AMT
Ադրբեջանի, Բրազիլիայի և Ինդոնեզիայի հակադոպինգային ազգային գործակալությունները ճանաչվել են WADA-ի պահանջներին չհամապատասխանող: Այդ մասին ասվում է WADA-ի Twitter-ի միկրոբլոգում հրապարակված պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
«WADA-ի հիմնադիրների խորհուրդը հաստատում է Ադրբեջանի, Բրազիլիայի և Ինդոնեզիայի անհամապատասխանության մասին հռչակագիրը»,-ասվում է կազմակերպության հաղորդագրության մեջ:
Խորհրդի նիստը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 20-ին Գլազգոյում:
2015-ի նոյեմբերին WADA-ն կազմակերպության օրենսգրքին չհամապատասխանող է ճանաչել Ռուսաստանի հակադոպինգային գործակալությանը` Ռուսադային:

Национальные антидопинговые агентства Азербайджана, Бразилии и Индонезии признаны несоответствующими кодексу Всемирного антидопингового агентства (WADA). Об этом сообщается в официальном микроблоге WADA в Twitter.
«Совет учредителей WADA утверждает декларацию о несоответствии для Азербайджана, Бразилии и Индонезии»,- отмечается в сообщении организации.
Заседание совета прошло 20 ноября в воскресенье в Глазго.
В ноябре 2015 года WADA признало не соответствующим кодексу организации Российское антидопинговое агентство (РУСАДА).
Читайте также:МОК лишил медали и аннулировал результат азербайджанских спортсменов за употребление допинга