22 Նոյեմբեր 2016 - 08:26 AMT
Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կմասնակցի Եվրոպայի լիգայի «Ֆեյենոորդի» հետ խաղին: Այդ մասին հայտարարել է ակումբի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
Խաղը տեղի կունենա նոյեմբերի 24-ին:
Պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե երբ կկարողանան երկրպագուները տեսնել Մխիթարյանին գործողության մեջ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչն ասել է. «Ես ասել եմ նրան, որ նա կմասնակցի «Ֆեյենոորդի» դեմ խաղին: Նա կաշխատի դրսևորել իրեն»:
«Իհարկե, նա երջանիկ չէ, բայց նա ճիշտ է փոխակերպում իր հիասթափությունը` քիչ է խոսում և շատ աշխատում, և ջանում է հարմարվել: Շաբաթօրյա խաղից հետո ես ասացի նրան. «Այս խաղը քո համար չէր», քանի որ, չեմ կարծում, որ նրան 10 կամ 20 րոպե փոխարինման դուրս գալ է պետք: Ես ասացի նրան. «Քեզ լավ խաղ է հարկավոր, որտեղ դու պետք է դուրս գաս մեկնարկային կազմում, իսկ եթե ոչ մեկնարկային, ապա, առնվազն, երկրորդ խաղակեսում»: Նրան մի խաղ է պետք, որտեղ ավելի քիչ կլինի ճնշումն ու ավելի հարմար պայմաններ կլինեն իրեն դրսևորելու համար»,-ասել է Մոուրինյոն:
ԱՊԼ 11 փուլում Մխիթարյանն անցկացրել է 4 հանդիպում, գոլեր ու գոլային փոխանցումներ չի գրանցել: Ընդհանուր առմամբ Մխիթարյանն ակումբի կազմում մասնակցել է 6 հանդիպման:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян сыграет в матче Лиги Европы с «Фейеноордом». Об этом заявил главный тренер МЮ Жозе Моуринью.
Матч состоится 24 ноября.
Отвечая на вопрос журналистов о том, скоро ли болельщики смогут увидеть Мхитаряна в действии, главный тренер МЮ сказал: «Да. Я сказал ему, что он примет участие в матче с «Фейеноордом». Он постарается проявить себя».
«Конечно же, он несчастлив, но он правильно преобразует свое разочарование – мало говорит, много работает и старается адаптироваться. После субботнего матча я сказал ему: «Это была игра не для тебя», потому что я не думаю, что ему необходимы 10 или 20 минут после выхода на замену. Я сказал ему: «Тебе нужна хорошая игра, в которой ты должен выйти в стартовом составе, а если не в стартовом, то, как минимум, на второй тайм». Ему нужен матч с меньшим уровнем давления и более подходящими условиями для того, чтобы проявить себя»,- сказал Моуринью.
По итогам 11 туров АПЛ Генрих Мхитарян принял участие в четырех матчах, выйдя на поле в основном составе лишь в одном из них. Голами и голевыми передачами не отметился. В общей сложности на клубном уровне Мхитарян сыграл в шести матчах.