22 Նոյեմբեր 2016 - 11:09 AMT
Նոյեմբերի 21-ին ահաբեկչական «Իսլամական պետություն» խմբավորման գրոհի հետևանքով մոտ 40 իրաքցի զինծառայող է զոհվել Մոսուլի արևելքում:
Ըստ «Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքի, ԻՊ գրոհայիններն ականապատ մեքենաներ են պայթեցրել Իրաքի կառավարական ուժերի դիրքերի հարևանությամբ` փորձելով տապալել զինվորականների հարձակումը, գրում է Life.ru-ն:
Նոյեմբերի 21-ին իրաքյան բանակն ազատագրեց Մոսուլից դեպի հարավ գտնվող Էլ Սալյամիա, Ալ Հումեյրա գյուղերը, իսկ շիա աշխարհազորայինների ջոկատները մտան Թալ Աֆար քաղաք:
Մոսուլի ազատագրման գործողությունը մեկնարկել է նոյեմբերի 17-ին Իրաքի զինվորականների, սուննի և շիա աշխարհազորայինների, քրդական ուժերի մասնակցությամբ և ԱՄՆ գլխավորած միջազգային կոալիցիայի ավիացիայի աջակցությամբ:

Около 40 иракских военнослужащих погибли 21 ноября в результате атак боевиков террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) на востоке города Мосул. Об этом сообщил сегодня .
По данным телеканала «Аль-Джазира», боевики ИГ взрывали заминированные автомобили вблизи позиций правительственных сил Ирака в попытке сорвать наступление военных, пишет Life.ru.
21 ноября иракская армия выбила террористов из населенного пункта Эс-Салямия к югу от Мосула, а отряды шиитского ополчения вошли в город Талль-Афар, расположенный к западу от административного центра провинции Найнава.